Kvarovi na veš mašini mogu nastati bilo kada u toku pranja veša. Ukoliko veš mašina ne prima vodu, ne centrifugira, ne okreće bubanj je znak da su nastali kvarovi na veš mašini. Cena popravke kvarova mašine za veš zavisi od vrste problema koja je nastala na veš mašini. Za servis veš mašine dolazimo isti dan.
Za servis veš mašina Beograd, Novi Sad, Niš, Krgujevac, Čačak, Šabac smo dostupni svakoga dana tokom cele godine. Pozovite nas.
Kvarovi na veš mašini
BEKO, WHIRPOOL, GORENJE, BOSCH, ARISTON, INDESIT, ELIN, CANDY, SIEMENS, AEG, TESLA
Svaka mašina za pranje veša bilo da je stara više godina ili novije generacije u nekom trenutku se pokvari. Kvarovi na veš mašini mogu biti širokog spektra. Da bi se kvar kvaliteno otklonio potrebno je poznavati rad uredjaja. Dobra dijagnostika je pola uradjenog posla. Profesionalni električar to jest majstor za veš mašinu mora posedovati veliko znanje i iskustvo kao i sav potreban alat kako bi se problem rešio. Pored svega navedenog mora imati i odgovarajući rezervni deo za veš mašinu da bi se kvar otklonio u najkraćem mogućem roku. Kada klijenti pozovu obično saopštavaju svoje probleme na sledeći način: gori lampica mašina ne radi, mašina ne pere dobro, ne otkuvava, previše otkuvava, curi voda ispod mašine, mašina se trese, zuji. Evo još nekih primera: bubanj se okreće u jednu stranu, mašina neprekidno prima vodu, preskače programe, primi vodu a ne uzme prašak i omekšivač.
Najčešći kvarovi na veš mašini
- veš mašina ne prima vodu- mogući problem pumpa za veš mašinu ne radi, zaglavio elektro ventil, zapušeno crevo dovoda vode
- veš mašina ne centrifugira- mogući problemi skratio namotaj na motoru ( izgoreo namotaj druge brzine), istrošene četkice na motoru i motor nema snagu da se pokrene, moguće da je kvar na programatoru
- voda u bubnju veš mašine- mogući problemi zaglavljen veš u pumpi, nestručno vraćanje filtera, prestanak rada pumpe ili kvar na programatoru
- mašina ne izbacuje vodu- mogući problemi prestanak rada pumpe, zaglavljen veš u pumpi, pokvaren programator, nestručno vraćanje filtera
- ne okreće bubanj- mogući problemi motor u kvaru ( kondezator, četkice ili izgoreo namotaj), olabavio ili pukao kaiš, blokirao ležaj na bubnju
- mašina neće da se uključi- mogući problemi prestanak rada motora ili programatora
- kako resetovati veš mašinu rešenje problema isključiti veš mašinu iz struje na 5. minuta a zatim je ponovo uključiti ( važi za pojedine novije tipove veš mašina)
- veš mašina nema snage da okrene bubanj- mogući problemi skratio motor prvu brzinu, četkice na motoru se istrošili
Pročitajte zašto:
Amortizeri i ležaj veš mašine
Zamena amortizera veš mašine je takodje jedna od čestih usluga za koju nas klijenti angažuju. Do stradanja amortizera veš mašine dolazi kada se u bubanj veš mašine stavlja veća količina veša od dozvoljene. Ukoliko se odmah ne uradi popravka može doći do nastanka većih kvarova na uredjaju. Čim primetite da vaša mašina za veš skače, trese ili je ne nadjete na svom mestu pozovite odmah majstora. Takodje ukoliko bubanj ne okreće ili cvili pri radu jasan je znak da je potrebna zamena ležaja na veš mašini. Kod nekih modela ovaj tip popravke se može uraditi na licu mesta. U većini slučajeva je potrebno iseći bubanj kako bi se uradila zamena ležaja i tada majstor mora odneti uredjaj u servis. Ako se ležaj ne zameni na vreme može oštetiti osovinu bubnja, kućište ležaja i dovodi do toga da curi voda ispod mašine.
Kvarovi na veš mašinama
Kada mašina za veš ne primima vodu uzrok tome može biti elektro ventil za veš mašinu. Tada pumpa za vodu veš mašine ne može da obavi svoju funkciju. Ukoliko voda u bubnju nema dovoljnu teperaturu da kvalitetno opere veš ili ga ne otkuva u dovoljnoj meri verovatno da ne radi grejač. Zamena grejača na veš mašini se obavlja na licu mesta i ne zahteva puno vremena. Glavni deo mašine za pranje veša je programator. Uloga programatora je da pali i gasi pumpu, grejač, elektro ventil u zadatom programu. Takodje programator odredjuje rad bubnja odnosno kada će se obrtati ili vršiti centrifugu. Ako veš mašina ne centrifugira, ne izbacuje vodu ili je voda u bubnju veš mašine to je znak da se treba uraditi popravka ili zamena programatora veš mašine. Tremostat koji se nalazi u programatoru odredjuje temperaturu vode u bubnju mašine za veš u toku njenog rada. Ovoj deo na uredjaju za pranje veša retko se kada kvari.
Kvar na mašini za pranje veša
Zaštitni deo svke mašine za pranje veša je filter. Nalazi se u donjem desnom uglu uredjaja i lako se može očistiti ukoliko dodje do zastoja rada mašine. Kad curi voda ispod mašine ili veš mašina ne izbacuje vodu ili ne uključije cetrifugu problem može biti u zapušenom filteru. Njegova uloga je da skuplja svu nečistoću pa čak i sitne predmete koji ispadaju iz bubnja u njega. To se odnosi na predmete koji se mogu naći u džepovima veša ili ako neko dugme otpadne sa veša tokom pranja. Zato održavanje i čišćenje filtera na veš mašini treba da bude redovno kako bi rad mašine bio efikasan. Tunel guma koja se nalazi navratima uredjaja sprečava izlazak vode iz bubnja. Sa vratima veš mašine ona pravi dihtung. Zamena tunel gume na veš mašini se retko radi. Ali kada dodje do oštećenja na gumi koje može biti prouzrokovano dotrajalošću ili mehaničkim oštećenjem mora se obaviti njena zamena.
Kvarovi mašine za pranje veša
Kako bi bubanj i motor radili sinhronizovano i veš bio dobro opran to obavlja kaiš veš mašine. Ukoliko je kaiš labav ili je oštećen bubanj se neće okretati u dovoljnom broju obrtaja. Iz tog razloga čim primetite da bubanj ne okreće pri pranju kao ranije potrebno je zameniti kaiš. Kada se vrata veš mašine ne mogu otvoriti ili zatvorit pravilno moguć je kvar bimetalne bravice. Ona strada zbog vlage i za njenu zamenu je potrebno svega 5. minuta. Kako je mašina za veš često u upotrebi i neophodna u svakodnevnom životu uredjaj je potrebno redovno održavati. Čišćenje bubnja i kadice za prašak i omekšivač treba raditi jednom mesečno. Pomoću tople vode i sirćeta dobro operire ove delove uredjaja. Isto tako mašinu je poželjno jednom mesečno pustiti u rad na prazno. Kada to obavljate obavezno u kadicu gde se stavlja deterdžent sipajte malo sode bikarbone. Nakon svakoga pranja ostavite otvorena vrata kako bi se izbeglo stvaranje vlage unutar bubnja koja može dovesti do pojave budji i gljivica. Ako veš ne miriše dobro i na čisto velika je verovatnoća da su se neželjeni gosti pojavili u vašem uredjaju. Popravka servis veš mašine je naša specijalnost. Ukoliko želite profesionalnog električara da otkloni kvar na vašem uredjaju pozovite nas.